گلرنگ سیستم در نگاه اول
درباره ما

درباره ما

شرکت گلرنگ سیستم (سهامی خاص) یکی از شرکت‌های گروه صنعتی گلرنگ و فعال در زمینه فن‌آوری‌های دیجیتال، مراکز داده و ارتباطات، سامانه‌های مدیریت منابع سازمانی، داده‌پژوهی و هوش مصنوعی می‌باشد.  هدف این شرکت ارایه‌ی راه‌‌حل‌های فن‌آوری اطلاعات در جهت كمك به خلق ارزش، افزایش بهره‌وري و ارتقا، توانمندسازی و افزایش سود‌آوري گروه صنعتی گلرنگ است و این شرکت با تکیه بر سرمایه‌ی انسانی 400 نفره خود، بازوی فن‌آوری گروه از ابتدای تاسیس بوده است. شرکت گلرنگ سیستم در گذر زمان به رشد و بالندگی رسیده و اکنون و با تغییر رویکرد گروه صنعتی گلرنگ در استفاده از ظرفیت‌های فن‌‌آوری‌های دیجیتال، در سفر تحول دیجیتال گروه صنعتی گلرنگ نقش‌آفرینی می‌کند.

با توجه به گسترش کاربرد فن‌آوری‌های دیجیتال در عرصه صنعت و روند حرکت گروه صنعتی گلرنگ به سوی جهانی شدن، گلرنگ سیستم ارائه خدمات مشاوره در حوزه تحول دیجیتال و ارائه راه‌کارهای پیشرفته فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه های مختلف به همه‌ی شرکتهای گروه و نیز بازارهای بیرونی داخلی و خارجی را در دستور کار خود قرار داده است.

 

«هدف ما نه رقابت که خدمت و افتخار ما همراهی گرم شماست»

ماموریت ما

ماموریت ما

ارايه محصولات و خدمات با کيفيت و خلق ارزش در حوزه فن‌آوری‌های دیجیتال و استفاده از فن‌آوری‌های نوین مانند تحلیل داده، هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء و رایانش ابری و با تکيه بر کارکنان با انگيزه و نوآور که باعث بهبود زندگی مشتريان و مصرف‌کنندگان ملی و بين‌المللی و ارتقا سطح رفاه مردم و کارکنان شده؛ به گونه ای که همگان ما را با ماهیت فن‌آوارنه، رشد پايدار، رهبری بازار، برند قابل اعتماد و متعهد به ارزش های اخلاقی و مسئولیت‌های اجتماعی بشناسند.

تلاش می‌کنیم جامعه ما را به‌ عنوان شرکتی فن‌آور، معتبر، استقبال‌کننده از تغيير و تحول، چابک، پويا، کارآفرين و ارزش‌گذار به حقوق اجتماعی بشناسد و به مسیر طولانی باقيمانده و مسئوليت‌های سنگين خود بخوبی واقفيم.

خلاقيت، نوآوری و کارآفرينی و ارايه محصولات و خدمات متمايز با بهترين کيفيت و مناسب‌ترين قيمت در حوزه فن‌آوری‌های دیجیتال و اشتغال‌زایی پایا و پویا سرلوحه کار ماست.

 

چشم انداز ما

چشم انداز ما

شرکت گلرنگ ‌سیستم از ابتدای تأسیس، نقش اساسی در توسعه‌ی فن‌آوری اطلاعات و زیرساخت‌های فن‌آوری در گروه صنعتی گلرنگ داشته است و به‌عنوان بازوی فن‌آوری اطلاعات گروه، خدمات خود را به بیش از 100 شرکت در گروه بزرگ صنعتی گلرنگ ارائه می‌کند.نیازمندی‌های جدید مشتریان، ظهور فن‌آوری‌های نوین، مقتضیّات عصر دیجیتال و وسعت دامنه‌ی فعالیت شرکت، ما را ناگزیر از تحول کرده است.

دهه‌ی 90، «دهه‌ی تثبیت» گلرنگ سیستم بود و دهه‌ی 1400 «دهه‌ی تحول» این شرکت است. شرکت گلرنگ سیستم با هدف خلق ارزش برای مشتری و با تمرکز بر روی سه عنصرِ فرهنگ، فن‌آوری و فرآیند و با اتکاء به سرمایه‌‌های انسانی ارزشمند خود، چشم‌انداز خود را بر اساس تحول دیجیتال بازطراحی نموده و برای تسهیل و تسریع سفر تحول دیجیتال در خانواده‌ی بزرگ گروه صنعتی گلرنگ در کنار سایر شرکت‌های نامدار گروه می‌کوشد.

ارزش های سازمانی

ارزش های سازمانی

نتيجه گرايی

مشتري ‌مداري

اشتغال آفريني پويا

اشاعه روحيه رهبري

توسعه همکاري‌هاي تجاري

ارتقاء جايگاه اجتماعي سازمان

يادگيري، نوآوري و بهبود مستمر

انعطاف‌پذيري در انجام فعاليت‌ها

توسعه و مشارکت همکاران و انجام کار گروهي

مسئوليت‌پذيري و پاسخگويي در مقابل عملکرد

ارتقای هم‌افزایی مبتنی بر واقعیت با رویکرد فرآیندی (درون گروهی- شرکای تجاری)

بیانیه ارزش

بیانیه ارزش

ما منابع انساني را مهم ترين سرمايه و عامل اساسي رشد و تعالي سازماني مي­ دانيم.
ما خود را متعهد به ارائه خدمات به مشتريان با بالاترين استانداردهاي کيفي مي­ دانيم.
ما معتقدیم صداقت و پایبندی به اصول اخلاق از ضروریات است.
ترویج خلاقیت و نوآوری و بکارگیری روشهای نوین شیوه ماست.
ما کار تیمی و تصمیم‌گیری بر اساس خرد جمعی را عامل پیروزی خود می ­دانیم.
مسئولیت پذیری، تعهد، دانایی محوری و یادگیری مستمر را سرلوحه کارهای خود قرار می­ دهیم.
ارزش آفرینی برای مشتری و احترام به انتظارات تمامی ذینفعان در شرکت ما نهادینه شده است.
احترام به باورها و هنجارهای اجتماعی، رعایت استانداردها، قوانین و مقررات زیربنایی همواره در دستور کار ما قرار دارد.

بلوغ سازمانی
استقرار نظام مدیریت پروژه

استقرار نظام مدیریت پروژه

دفتر مدیریت پروژه (PMO – Project Management Office) نهادی است که در سازمان‌ های پروژه‌ محور مورد استفاده قرار می‌گیرد و وجود آن سبب رشد و تکامل فعالیت‌های مدیریت پروژه در سطح سازمان می‌شود. بسته به اندازه، ساختار، پیچیدگی و نوع سازمان ممکن است در یک زمان، پروژه‌های متعددی در آن در حال اجرا باشند. دفتر مدیریت پروژه باعث تمرکز سیستماتیک مدیریت پروژه در سازمان شده و وضعیت کلی پروژه‌ها و برنامه‌های سازمان را با دقت بسیار بالایی کنترل می‌کند.نقش‌های دفاتر مدیریت پروژه متنوع و گوناگونند، اما در نهایت ماموریت آن‌ها ایجاد ساز و کار لازم به منظور مدیریت یکپارچه طرح‌ها و پروژه‌های سازمان‌ها برای تحویل به موقع، با کیفیت و در چارچوب هزینه‌های پیش‌بینی شده است. همچنین این دفتر خدماتی از قبیل مدیریت منابع، اجرای آموزش و مشاوره را ارائه می‌دهد، ‌که با استفاده از این خدمات، مخاطرات احتمالی شکست پروژه‌ها و طرح‌ها در سازمان کاهش می‌یابد.

 

در حال حاضر مدیریت پروژه بصورت حرفه­ ای بر اساس استاندارد PMBOK و با کمک ابزار EPM  و نیز در حوزه تولید و توسعه بر پایه رویکردهای چابک و با کمک چارچوب و متدولوژی SCRUM و ابزار TFS در شرکت گلرنگ سیستم راه اندازی شده است.

استقرار مرکز پشتیبانی و بسترهای مدیریت ارتباط با مشتریان

استقرار مرکز پشتیبانی و بسترهای مدیریت ارتباط با مشتریان

مشتریان شرکت گلرنگ سیستم طیف عظیمی از شرکت های تولیدی، صنعتی و خدماتی گروه صنعتی گلرنگ را با تنوعی کم نظیر از انواع محصولات و خدمات در بر می گیرد.

از سوی دیگر مشتریان و رویکرد آنها نسبت به یک سازمان نقش تعیین کننده ­ای در موفقیت و یا عدم موفقیت سازمان­ها ایفا می­ کنند.

 

یکی از دغدغه­ های مشتریان، کیفیت و نحوه پشتیبانی توسط فروشنده ­ها بعد از خرید می­ باشد.

 

از زمانی که سازمان دریافت، یک مراجعه کننده (Suspect) قابلیت تبدیل شدن به مشتری(Customer)  را دارد تا زمانی که مشتری تبدیل به شریک تجاری (Partner) سازمان می شود، راه درازی پیش رو می­ باشد. در این راه طولانی رویکرد سازمان و نگاهی که به مشتری دارد بسیار تعیین کننده است. اگر مشتری مداری را از یک شعار به یک ارزش تبدیل کرده و تمام فعالیت­ های سازمان را در مسیر خلق ارزش برای مشتری سازماندهی نماییم، می­ توانیم امیدوار باشیم که شرکایی در کنار خود داریم که همواره حامی ما خواهند بود.

 

شرکت گلرنگ سیستم وظیفه خود می­ داند تا زمانیکه مشتری نیاز به خدمات دارد با کیفیت قابل قبول به ارائه این خدمت ادامه داده و همواره در کنار مشتری بماند. در همین راستا با راه اندازی مرکز پشتیبانی و خدمات مشتریان با ابزارها و مکانیزم­ های متنوع سعی کرده­ ایم حس اطمینان و دلگرمی را برای مشتریان خود را فراهم آوریم.