گلرنگ سیستم در نگاه اول
درباره ما

درباره ما

شرکت گلرنگ سیستم (سهامی خاص) یک شرکت فعال در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد که با هدف ارایه راه حل های فناوری اطلاعات در جهت كمك به افزایش بهره وري و ارتقا، توانمندسازی و افزایش سود آوري گروه صنعتی گلرنگ به عنوان بازوی مدیریت ارشد از ابتدای تاسیس گروه ایجاد و در گذر زمان به رشد و بالندگی رسیده است.

 

با توجه به گسترش کاربرد فناوری اطلاعات در عرصه صنعت و روند حرکت شرکت ها به سوی جهانی شدن، گلرنگ سیستم ارایه راهکارهای پیشرفته فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه های مختلف از سیستم های یکپارچه سازمانی گرفته تا ERP و سیستم های هوشمند و اپلیکشن های وب و موبایل و ... را در دستور کار خود قرار داده و مي كوشد با تمركز بر حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات در صنایع مختلف با تنوعی کم نظیر، وظيفه يكپارچه سازي سيستمها، مديريت پروژه ها و خدمات فني و مشاوره اي را عهده دار شود.

 

هدف ما نه رقابت که خدمت و افتخار ما همراهی گرم شماست

ماموریت ما

ماموریت ما

ارايه محصولات و خدمات با کيفيت و ارزش برتر در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با تکيه بر کارکنان باانگيزه و نوآور که باعث بهبود زندگی مشتريان و مصرف کنندگان ملی و بين المللی و ارتقا سطح رفاه کارکنان شده؛ به گونه ای که همگان ما را با رشد پايدار، رهبری بازار، برند قابل اعتماد و متعهد به ارزش های اخلاقی و مسئولیت های اجتماعی بشناسند.

 

از اينکه جامعه، ما را به‌ عنوان شرکتی معتبر، استقبال‌کننده از تغيير و تحول، چابک، پويا، کارآفرين و ارزش‌گذار به حقوق اجتماعی می‌شناسد به‌خود می‌باليم و به راه دراز باقيمانده و مسئوليت‌های سنگين خود نيز واقفيم.

 

خلاقيت، نوآوری و کارآفرينی و ارايه محصولات و خدمات متمايز با بهترين کيفيت و مناسب‌ترين قيمت در حوزه فن آوری اطلاعات و ارتباطات و اشتغال‌زایی پایا و پویا سرلوحه کار ماست.

چشم انداز ما

چشم انداز ما

ارایه کننده راه حل های بدیع و ارزش آفرین برای کسب و کار گروه صنعتی گلرنگ و یکی از 3 شرکت کامپیوتری برتر ایران و شریک تجاری طلایی یکی از سه شرکت بزرگ ارایه کننده راه حل های مدیریت منابع سازمانی (ERP) در سال 1404.

ارزش های سازمانی

ارزش های سازمانی

نتيجه گرايی

مشتري ‌مداري

اشتغال آفريني پويا

اشاعه روحيه رهبري

توسعه همکاري‌هاي تجاري

ارتقاء جايگاه اجتماعي سازمان

يادگيري، نوآوري و بهبود مستمر

انعطاف‌پذيري در انجام فعاليت‌ها

توسعه و مشارکت همکاران و انجام کار گروهي

مسئوليت‌پذيري و پاسخگويي در مقابل عملکرد

ارتقای هم‌افزایی مبتنی بر واقعیت با رویکرد فرآیندی (درون گروهی- شرکای تجاری)

بیانیه ارزش

بیانیه ارزش

ما منابع انساني را مهم ترين سرمايه و عامل اساسي رشد و تعالي سازماني مي­ دانيم.
ما خود را متعهد به ارائه خدمات به مشتريان با بالاترين استانداردهاي کيفي مي­ دانيم.
ما معتقدیم صداقت و پایبندی به اصول اخلاق از ضروریات است.
ترویج خلاقیت و نوآوری و بکارگیری روشهای نوین شیوه ماست.
ما کار تیمی و تصمیم‌گیری بر اساس خرد جمعی را عامل پیروزی خود می ­دانیم.
مسئولیت پذیری، تعهد، دانایی محوری و یادگیری مستمر را سرلوحه کارهای خود قرار می­ دهیم.
ارزش آفرینی برای مشتری و احترام به انتظارات تمامی ذینفعان در شرکت ما نهادینه شده است.
احترام به باورها و هنجارهای اجتماعی، رعایت استانداردها، قوانین و مقررات زیربنایی همواره در دستور کار ما قرار دارد.

بلوغ سازمانی
استقرار نظام مدیریت پروژه

استقرار نظام مدیریت پروژه

دفتر مدیریت پروژه (PMO – Project Management Office) نهادی است که در سازمان‌ های پروژه‌ محور مورد استفاده قرار می‌گیرد و وجود آن سبب رشد و تکامل فعالیت‌های مدیریت پروژه در سطح سازمان می‌شود. بسته به اندازه، ساختار، پیچیدگی و نوع سازمان ممکن است در یک زمان، پروژه‌های متعددی در آن در حال اجرا باشند. دفتر مدیریت پروژه باعث تمرکز سیستماتیک مدیریت پروژه در سازمان شده و وضعیت کلی پروژه‌ها و برنامه‌های سازمان را با دقت بسیار بالایی کنترل می‌کند.نقش‌های دفاتر مدیریت پروژه متنوع و گوناگونند، اما در نهایت ماموریت آن‌ها ایجاد ساز و کار لازم به منظور مدیریت یکپارچه طرح‌ها و پروژه‌های سازمان‌ها برای تحویل به موقع، با کیفیت و در چارچوب هزینه‌های پیش‌بینی شده است. همچنین این دفتر خدماتی از قبیل مدیریت منابع، اجرای آموزش و مشاوره را ارائه می‌دهد، ‌که با استفاده از این خدمات، مخاطرات احتمالی شکست پروژه‌ها و طرح‌ها در سازمان کاهش می‌یابد.

 

در حال حاضر مدیریت پروژه بصورت حرفه­ ای بر اساس استاندارد PMBOK و با کمک ابزار EPM  و نیز در حوزه تولید و توسعه بر پایه رویکردهای چابک و با کمک چارچوب و متدولوژی SCRUM و ابزار TFS در شرکت گلرنگ سیستم راه اندازی شده است.

استقرار مرکز پشتیبانی و بسترهای مدیریت ارتباط با مشتریان

استقرار مرکز پشتیبانی و بسترهای مدیریت ارتباط با مشتریان

مشتریان شرکت گلرنگ سیستم طیف عظیمی از شرکت های تولیدی، صنعتی و خدماتی گروه صنعتی گلرنگ را با تنوعی کم نظیر از انواع محصولات و خدمات در بر می گیرد.

از سوی دیگر مشتریان و رویکرد آنها نسبت به یک سازمان نقش تعیین کننده ­ای در موفقیت و یا عدم موفقیت سازمان­ها ایفا می­ کنند.

 

یکی از دغدغه­ های مشتریان، کیفیت و نحوه پشتیبانی توسط فروشنده ­ها بعد از خرید می­ باشد.

 

از زمانی که سازمان دریافت، یک مراجعه کننده (Suspect) قابلیت تبدیل شدن به مشتری(Customer)  را دارد تا زمانی که مشتری تبدیل به شریک تجاری (Partner) سازمان می شود، راه درازی پیش رو می­ باشد. در این راه طولانی رویکرد سازمان و نگاهی که به مشتری دارد بسیار تعیین کننده است. اگر مشتری مداری را از یک شعار به یک ارزش تبدیل کرده و تمام فعالیت­ های سازمان را در مسیر خلق ارزش برای مشتری سازماندهی نماییم، می­ توانیم امیدوار باشیم که شرکایی در کنار خود داریم که همواره حامی ما خواهند بود.

 

شرکت گلرنگ سیستم وظیفه خود می­ داند تا زمانیکه مشتری نیاز به خدمات دارد با کیفیت قابل قبول به ارائه این خدمت ادامه داده و همواره در کنار مشتری بماند. در همین راستا با راه اندازی مرکز پشتیبانی و خدمات مشتریان با ابزارها و مکانیزم­ های متنوع سعی کرده­ ایم حس اطمینان و دلگرمی را برای مشتریان خود را فراهم آوریم.